fbpx Skip to content

ЗПР Затримка психічного розвитку

ЗПР (затримка психічного розвитку) – це комплекс порушень психологічного, емоційного та інтелектуального розвитку дитини. Простіше кажучи, “відставання” у розвитку від однолітків та встановлених норм.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Згідно зі статистикою, 15% усіх діток мають затримку психічного розвитку. Однак цей стан не є хворобою і легко піддається корекції, якщо вчасно її розпочати. Радимо вам бути уважними до своїх дітей і з будь-якими проблемними питаннями звертатися до дитячих неврологів. А про те, чому може виникнути ЗПР та як її розпізнати, поговоримо далі.

ПРИЧИНИ:

  • спадковість – якщо у батьків також спостерігалася ЗПР;
  • хронічні захворювання внутрішніх органів чи вроджені вади – такі діти переважно астенічні: слабкі, легко втомлюються, мають різкі перепади настрою. Як наслідок, гальмується і фізичний, і психічний розвиток, слабше утворюються нові нервові зв’язки, необхідні для навчання;
  • помилки у вихованні – якщо батьки мало граються з дитиною, не розвивають її дрібну моторику та сенсорний досвід. Також ЗПР може розвинутися у дитини, якій приділяють мало уваги, яку залякують чи карають;
  • порушення роботи головного мозку – виникає внаслідок патології під час вагітності або в пологах (наприклад, асфіксія чи пологові травми). Ця форма є найважчою!

СИМПТОМИ

Часто ЗПР починають підозрювати  у ранньому шкільному віці, коли дитина не встигає освоювати навчальну програму на рівні з однолітками. Однак ознаки ЗПР зазвичай проявляються набагато раніше! Тож за якими симптомами можна запідозрити ЗПР?

  • Дитина неуважна, легко відволікається від будь-якої роботи/навчання – швидко втомлюється або стає непосидючою та гіперактивною;
  • повільно розвиваються мовленнєві навички, пізно починає говорити;
  • важко адаптується до нових умов;
  • має часті перепади настрою;
  • важко запам’ятовує словесну інформацію, може вчитися лише за допомогою картинок чи в ігровій формі;
  • не проявляє допитливості;
  • зі значними зусиллями орієнтується у просторі, навіть у шкільному віці не розрізняє “право”, “ліво”, “над”, “під” тощо;
  • дитину цікавлять лише одноманітні ігри, з повторенням базових дій.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС

Якщо ви помітили у своєї дитини описані вище симптоми, не виставляйте діагноз самотужки та не впадайте у відчай! Зверніться до нашого центру реабілітації Аксіс, щоб отримати консультацію спеціалістів, зокрема невролога й логопеда. Вони визначать, чи дійсно у вашої дитини ЗПР (чи це просто особливості її розвитку) та призначать індивідуальну програму реабілітації. Серед найпоширеніших методик, які ми застосовуємо: сенсорна інтеграція та терапія розвитку. 

Якщо ви хочете записатися на первинну консультацію та отримати підтримку протягом усього періоду реабілітації, телефонуйте нам чи заповнюйте форму реєстрації на сайті!

Основні напрямки лікування дитячих захворювань в Аксіс є:

Запис на прийом

    Інші послуги:

    16.09.2022

    Бломберг терапія для дітей

    БЛОМБЕРГ-ТЕРАПІЯ ритмічними рухами (з англійської BRMT) – це програма рухових тренувань, що базується на спонтанних ритмічних рухах, які в нормі виконують немовлята.

    12.07.2022

    Раннє втручання від 0 до 3 років

    Рання реабілітація – це комплекс лікувальних заходів для дітей з народження до 3 років життя, що необхідний для діток:
    з перинатальною патологією – тобто травмами й патологіями, що виникли в утробі матері після 22 тижня вагітності, під час пологів або у перші 7 днів життя немовляти;
    з ознаками ураження нервової системи.

    12.07.2022

    Терапія розвитку

    ТЕРАПІЯ РОЗВИТКУ – вивчає рівень розвитку концентрації та пам’яті, мислення, уваги, інтелекту та емоційної сфери дитини.