ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ
Остеоартроз – це патологічний стан суглобів, що характеризується дегенерацією їх хрящової тканини та кістки, що підлягає. Суглобова хрящова тканина руйнується і стоншується, призводячи до вираженого болю, набряклості та деформації суглоба. Захворювання поширене серед людей зрілого та особливо похилого віку.
Найчастіше при остеоартрозі страждають колінні, кульшові та плечові суглоби. При цьому може уражатися як один суглоб, так і відразу кілька (при генералізованому поліостеоартрозі).
У разі виникнення симптомів захворювання необхідно звернутися за допомогою до фахівця. Несвоєчасний початок лікування може призвести до повної втрати рухової функції суглоба та інвалідності.
ПРИЧИНИ:
Однієї причини, що призводить до розвитку даного захворювання, очевидно, не існує. Має значення ряд факторів, що так чи інакше послаблюють хрящ, шкідливий вплив яких протягом життя підсумовується і в результаті призводить до розвитку артрозу. Тим не менш, можна виділити ряд факторів, наявність яких підвищує ризик розвитку артрозу.
- Старіння. З віком хрящ стає менш еластичним і втрачає свою опірність навантаженню. Це не означає, що у всіх людей у старості розвивається артроз. Але за наявності інших факторів, з віком ризик захворіти підвищується.
- Вроджені особливості. В даний час широко поширений синдром дисплазії сполучної тканини. Це вроджена слабкість сполучної тканини, що виявляється підвищеною рухливістю суглобів, раннім розвитком остеохондрозу, плоскостопістю.
Інша досить часта вроджена аномалія – повний або неповний вивих тазостегнового суглоба, який, якщо він неправильно вправлений або невірно лікувався, призводить з віком до тяжкої форми остеоартрозу тазостегнового суглоба.
- Генетична схильність. Доведено, що схильність до вузликової форми артрозу з ураженням багатьох суглобів передається у спадок. У жінок, мати яких страждала на цю форму артрозу, ризик захворіти підвищений.
- Травми. Сприяти розвитку артрозу можуть сильні одномоментні травми, що супроводжуються забиттям, переломом, вивихом, пошкодженням зв’язкового апарату суглоба, або мікротравматизація суглоба, що повторюється. Мікротравматизація є причиною розвитку артрозу у працівників низки професій та професійних спортсменів.
Супутні захворювання. Будь-які порушення обміну речовин, ендокринні розлади сприяють розвитку артрозу. Артроз частіше розвивається у людей хворих на цукровий діабет, захворюваннями щитовидної залози, у жінок у клімактеричному періоді. Різні порушення кровообігу в кінцівках, такі як варикозна хвороба вен, атеросклероз, також сприяють розвитку артрозу.
СИМПТОМИ:
Симптоматика остеоартрозу розвивається, як правило, поступово. Спочатку в процес буває залучено чи кілька суглобів. Існують певні характерні прояви остеоартрозу:
- Першим симптомом остеоартрозу буває біль у суглобах, що виникає при фізичному навантаженні та іноді ранкова скутість, але на відміну від ревматологічних захворювань скутість швидко регресує після невеликої фізичної активності.
- Характерні також стартові болі, що з’являються на початку руху і потім зникають у міру збільшення активності. За наявності синовіту можлива поява припухлості навколо суглоба.
- При виражених змінах у суглобі з’являються епізоди заклинювання суглоба – виникає різкий біль при навіть невеликій амплітуді рухів. Біль зникає при виконанні певних рухів шматочок защемленої хрящової тканини, що вивільняють.
- Для остеоартрозу також характерні крепітація при рухах у суглобі, стійка деформація суглобів Зменшення обсягу рухів в основному зачіпає лише кульшовий суглоб.
При ураженні остеоартрозом хребта (як правило, шийного та поперекового відділу) частим проявом цього захворювання є мієлопатія, але клінічно мієлопатія проявляється досить помірно.
ЛІКУВАННЯ В АКСІС:
В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування.
Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні остеоартроз, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.
Основні напрямки лікування захворювань суглобів в Аксіс є:
- FDM терапія
- Mulligan концепція
- М’яка мануальна терапія
- Ударно-хвильова терапія
- Електроміостимуляція
- ЛФК із використанням тренажерів
- Лікувальні та діагностичні ін’єкції під візуальною навігацією
- Радіочастотна абляція під візуальною навігацією
- PRP терапія суглобів та хребта (плазмоліфтинг)
- Ін’єкції гіалуронової кислоти