fbpx Skip to content

Міозит

МІОЗИТ - означає стан, що супроводжується запаленням в одному або більше м'язах. Слабкість набряклість та біль, найбільш характерні симптоми міозиту. Причинами міозиту можуть бути травми інфекції аутоімунні захворювання і побічні дії ліків. Лікування міозиту залежить від причини захворювання.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Міозит – це клінічний синдром, що об’єднує запальні захворювання скелетних м’язів. Така назва походить з латини: міо- означає м’яз, а суфікс -ит вказує на запальну природу цього стану. Міозит не є окремим захворюванням, адже запалення м’язів можливе при різних патологіях. 

Виділяють наступні форми міозиту:

  • інфекційний гнійний – у м’язах утворюються гнійні абсцеси (порожнини, заповнені гноєм);
  • інфекційний негнійний – наприклад, паразитарний;
  • травматичний – осифікуючий міозит;
  • аутоімунний.

ПРИЧИНИ

Залежно від форми, міозит м’язів можуть викликати різноманітні причини. Наприклад:

  • інфекційні агенти – віруси та бактерії безпосередньо проникають у м’язи або ж вивільняють речовини, які пошкоджують міоцити (м’язові клітини);
  • аутоімунні захворювання (поліміозит, дерматоміозит, міозит з включеннями, системний червоний вовчак) – такі стани, коли імунна система розпізнає м’язові клітини організму як чужорідні. Тож починає з ними боротися, за аналогією з утворенням антитіл до інфекційного захворювання (однак тепер мішенню антитіл стають міоцити);
  • вживання наркотичних речовин – алкоголю чи кокаїну;
  • травми – від мікротравм після занять спортом до серйозних ушкоджень м’язів, наприклад, в ДТП;
  • переохолодження.

СИМПТОМИ

Основним симптомом міозиту є м’язова слабкість. Її можна запідозрити, якщо ви 

  • відчуваєте складність при підйомі зі стільця;
  • падаєте на рівному місці;
  • відчуваєте, що стало важче підійматися сходами;
  • не можете виконати звичну домашню роботу, наприклад, відкрутити кришку банки.

Прояви слабкості будуть залежати від того, які м’язи уражені. Наприклад, при поліміозиті частіше вражаються м’язи плечового поясу і стегон, а при міозиті з включеннями – м’язи зап’ястя та стопи. 

Окрім слабкості, можливі наступні симптоми:

  • тягнучий м’язовий біль, що посилюється при рухах;
  • загальна слабкість і втомлюваність;
  • виникнення ущільнення чи вузликів у м’язах (їх можна пропальпувати);
  • поява висипки (поширена ознака аутоімунних захворювань);
  • підвищення температури тіла (як прояв запальних змін в організмі);
  • ознаки інфекційного захворювання: нежить, біль у горлі, кашель (якщо причиною міозиту став вірус чи бактерія);
  • рідко – утруднене ковтання (через пошкодження м’язів глотки та стравоходу) чи дихання (якщо уражені діафрагма та міжреберні м’язи).

ЛІКУВАННЯ В АКСІС

Якщо ми встановимо діагноз міозит, лікування буде залежати від причини захворювання. Комплексний підхід, сучасне європейське обладнання та командна робота лікарів допоможуть діагностувати причину міозиту й отримати кращі результати відновлення. До того ж новітні методики дозволять провести безопераційне лікування. 

Основні напрямки лікування захворювань м’язової системи в Аксіс:

Зворотній зв'язок

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Плоскостопість

    Людська стопа в стані норми має зведення – поперечний (під основами пальців) і поздовжній (за внутрішнім краєм стопи), наявність яких забезпечує амортизаційну функцію і допомагає утримувати тіло в рівному положенні. Плоскостопість є поширеним захворюванням, при якому опущені один або відразу обидва склепіння, у зв’язку з чим можуть розвинутися серйозні патології опорно-рухового апарату.

    12.07.2022

    Забій

    ЗАБІЙ – це травматичне ушкодження м’яких тканин без порушення їхньої цілісності та без травмування кісток. Забій є найпоширенішою травмою, але при цьому однією з найлегших. Найчастіше забій проходить без ускладнень і швидко лікується. Однак забій м’язів грудної клітки чи коліна може мати велику площу ураження та довго не загоюватися.

    12.07.2022

    М’язова слабкість (гіпотонус)

    ГІПОТОНУС – стан зниженого м’язового тонусу. Часто супроводжується слабкістю м’язів. Зниження гіпотонії м’язів не можна назвати самостійним захворюванням. Воно проявляється як наслідок інших серйозних причин.

    12.07.2022

    Гіпертонус

    У нормі м’язова тканина людського тіла постійно перебуває у робочому стані. Спочатку одні волокна перебувають у тонусі, але потім вони розслабляються, а напруга переходить на ділянку, що відпочила до цього. Гіпертонус – це стан, при якому м’язи напружені у спокої. Тонус м’язів контролюється сигналами від нервів, тож гіпертонус в першу чергу є ознакою порушення роботи нервової системи.

    12.07.2022

    Міалгія

    МІАЛГІЯ – м’язові болі різного характеру, виразності, локалізації. Розвиваються через численні причини, у тому числі можуть бути одним із симптомів будь-якого невралгічного, ревматичного, інфекційного, ендокринного захворювання. Міалгія – наслідок багатьох причин. Найчастіше її пов’язують із неправильними фізичними навантаженнями. Так, при надмірних навантаженнях, перенапрузі, неправильної техніки виконання фізичних вправ ушкоджуються і запалюються м’язові волокна, що спричиняє хворобливі відчуття.

    12.07.2022

    Слабкість в зв’язках

    СЛАБКІСТЬ В ЗВ’ЯЗКАХ – причина хронічного болю в тілі, що характеризується ослабленням зв’язки. Коли цей стан впливає на суглоби всього тіла, воно називається гіпермобільністю суглобів, який зустрічається приблизно у десяти відсотків населення і може бути генетичним. Розхитані зв’язки можуть виявлятися по-різному та по різному ступені тяжкості. Також це не завжди впливає на все тіло. Можуть бути розхитані зв’язки стоп, але не рук.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ