fbpx Skip to content

Міалгія

МІАЛГІЯ - м'язові болі різного характеру, виразності, локалізації. Розвиваються через численні причини, у тому числі можуть бути одним із симптомів будь-якого невралгічного, ревматичного, інфекційного, ендокринного захворювання. Міалгія – наслідок багатьох причин. Найчастіше її пов'язують із неправильними фізичними навантаженнями. Так, при надмірних навантаженнях, перенапрузі, неправильної техніки виконання фізичних вправ ушкоджуються і запалюються м'язові волокна, що спричиняє хворобливі відчуття.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Міалгія – це м’язовий біль у дослівному перекладі з латини. Вона може виникати внаслідок надмірних фізичних навантажень або ж бути симптомом хвороби. Запам’ятайте: міалгія не є окремою хворобою і її розвитку завжди передує певна причина!

Залежно від тривалості болю у м’язах, міалгія буває гострою та хронічною. Розгляньмо, які ж стани та хвороби можуть її спричинити.

ПРИЧИНИ ГОСТРОЇ МІАЛГІЇ

Гостра міалгія виникає раптово, триває недовго і легко піддається лікуванню.

Серед причин її розвитку виділяють:

  • фізичні вправи – у непідготовлених людей чи через надмірне навантаження на м’язи;
  • травми – у такому разі м’язові болі чітко локалізовані;
  • вірусні захворювання (такі як грип) – проявляються ломотою у м’язах;
  • дефіцит вітамінів та мікроелементів – наприклад, вітаміну D чи Са і Mg;
  • хвороба Лайма – паразитарне захворювання, що передаються при укусі кліщів;
  • вживання деяких ліків – міалгію можуть провокувати статини, глюкокортикоїди, опіоїди тощо;
  • вживання алкоголю та куріння.

ПРИЧИНИ ХРОНІЧНОЇ МІАЛГІЇ

Хронічна міалгія м’язів найчастіше є симптомом захворювань кісток і м’язів або ознакою аутоімунного процесу (коли імунна система розпізнає власні клітини організму як чужорідні та атакує їх). При цьому люди відчувають постійний або часто повторюваний (рецидивуючий) біль у різних ділянках тіла. 

Причинами хронічної міалгії можуть бути:

  • ревматоїдний артрит та спондилоартрит – при цих хворобах типово уражаються суглоби, однак можливі й м’язові болі;
  • розсіяний склероз – дуже часто його ознаками є міалгія, ригідність м’язів та м’язові спазми;
  • фіброміалгія – коли відчувається пульсуючий, стріляючий біль у м’язах;
  • міжхребцева грижа – виникає біль у спині через защемлення нервів спинного мозку;
  • міозити – запальні захворювання м’язів;
  • депресія – так, психічний стан людини неабияк впливає на відчуття нею болю.

СИМПТОМИ

Запідозрити міалгію не складно, адже про неї свідчить знайомий кожному м’язовий біль. Однак варто вміти оцінити характер болю, а він може бути:

  • тупий чи гострий ниючий;
  • постійний або короткотривалий;
  • незначний або ж настільки сильний, що потребує прийому знеболювальних засобів;
  • може посилюватися під час рухів чи виникати у спокої.

Також міалгію можуть супроводжувати такі симптоми:

  • гарячка й озноб – якщо в організмі є запальний процес;
  • суглобовий біль;
  • втома, що значно обмежує нормальний ритм життя;
  • депресивні настрої – якщо біль постійний.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС

Якщо вас турбують м’язові болі, зверніться до наших спеціалістів на консультацію. У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми використовуємо прогресивні мануальні методи терапії та проводимо малоінвазивне хірургічне лікування міалгії без необхідності довготривалої госпіталізації.

Наші фахівці підійдуть  до розв’язання вашої проблеми комплексно, що дасть змогу отримати кращі результати відновлення. 

Основні напрямки лікування захворювань м’язової системи в Аксіс є:

Зворотній зв'язок

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Плоскостопість

    Людська стопа в стані норми має зведення – поперечний (під основами пальців) і поздовжній (за внутрішнім краєм стопи), наявність яких забезпечує амортизаційну функцію і допомагає утримувати тіло в рівному положенні. Плоскостопість є поширеним захворюванням, при якому опущені один або відразу обидва склепіння, у зв’язку з чим можуть розвинутися серйозні патології опорно-рухового апарату.

    12.07.2022

    Забій

    ЗАБІЙ – це травматичне ушкодження м’яких тканин без порушення їхньої цілісності та без травмування кісток. Забій є найпоширенішою травмою, але при цьому однією з найлегших. Найчастіше забій проходить без ускладнень і швидко лікується. Однак забій м’язів грудної клітки чи коліна може мати велику площу ураження та довго не загоюватися.

    12.07.2022

    М’язова слабкість (гіпотонус)

    ГІПОТОНУС – стан зниженого м’язового тонусу. Часто супроводжується слабкістю м’язів. Зниження гіпотонії м’язів не можна назвати самостійним захворюванням. Воно проявляється як наслідок інших серйозних причин.

    12.07.2022

    Гіпертонус

    У нормі м’язова тканина людського тіла постійно перебуває у робочому стані. Спочатку одні волокна перебувають у тонусі, але потім вони розслабляються, а напруга переходить на ділянку, що відпочила до цього. Гіпертонус – це стан, при якому м’язи напружені у спокої. Тонус м’язів контролюється сигналами від нервів, тож гіпертонус в першу чергу є ознакою порушення роботи нервової системи.

    12.07.2022

    Міозит

    МІОЗИТ – означає стан, що супроводжується запаленням в одному або більше м’язах. Слабкість набряклість та біль, найбільш характерні симптоми міозиту. Причинами міозиту можуть бути травми інфекції аутоімунні захворювання і побічні дії ліків. Лікування міозиту залежить від причини захворювання.

    12.07.2022

    Слабкість в зв’язках

    СЛАБКІСТЬ В ЗВ’ЯЗКАХ – причина хронічного болю в тілі, що характеризується ослабленням зв’язки. Коли цей стан впливає на суглоби всього тіла, воно називається гіпермобільністю суглобів, який зустрічається приблизно у десяти відсотків населення і може бути генетичним. Розхитані зв’язки можуть виявлятися по-різному та по різному ступені тяжкості. Також це не завжди впливає на все тіло. Можуть бути розхитані зв’язки стоп, але не рук.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ