fbpx Skip to content

Спондилолістез, спондилоартроз

СПОНДИЛОАРТРОЗ (фасеточний синдром) – це захворювання, що характеризується ураженням суглобів хребта та утворенням кісткових шиповидних виростів (остеофітів). Спондилоартроз є однією з форм остеоартрозу. Дистрофічні зміни при спондилоартрозі починаються з хряща суглобів. Він стоншується і втрачає еластичні властивості та поширюється на кісткові структури.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Це небезпечна дегенеративна зміна тканин, що стосується всіх частин дуговідросткових суглобів, включаючи хрящі, кістку, зв’язки і м’язи навколо. Дане явище прийнято вважати одним із видів остеоартрозу. При вираженому ураженні у людини виявляються неврологічні порушення. Якщо вчасно їх не вилікувати, суглоб втратить функціональність, через що його доведеться видалити.

Причини виникнення

Одним із джерел болю в попереку (31% випадків є міжхребцеві суглоби): невеликі парні суглоби, що розташовуються в задніх відділах хребетного стовпа

Артроз поперекових міжхребцевих суглобів (спондилоартроз, спондилоартрит) розвивається з віком у більшості людей та протікає безсимптомно.

До виникнення болю може призвести травмування суглоба, перевантаження при повторюваних рухах, ожиріння, порушення постави, слабкі м’язи попереку і черевного преса, малорухливий сидячий спосіб життя та ін. – фасетковий суглоб).

ПРИЧИНИ:

Фактори розвитку порушення криються у природній віковій зміні тканини. Вже після 25 років кількість синовіальної рідини знижується, тому хрящі втрачають міцність та гнучкість.

Крім того, важливе значення у зародженні спондилоартрозу має малорухливий спосіб життя. У такому разі суглоби отримують надто мало харчування та руйнуються. Навіть у молодих людей трапляються передумови для розвитку небезпечної хвороби.

Також підвищують ризик виникнення дегенеративних процесів такі хвороби:

  • Остеохондроз.
  • Тяжкі травми хребта (особливо підвивихи суглобів).
  • Неправильна будова скелета, наприклад, сакралізація, люмбалізація, асиметричне розташування дуговідросткових суглобів.
  • Ожиріння.
  • Аутоімунні патології.
  • Спадкова схильність.

СИМПТОМИ:

Головною ознакою спондилоартрозу є больовий синдром у пошкодженому відділі хребта. Він найчастіше має ниючий характер, може віддавати в ноги і руки або посилюватись при тривалому знаходженні в одній позі. Після невеликої розминки біль слабшає.

Також больові відчуття ниючого типу можуть виявлятися у різних частинах спини, зазвичай посилюються під час занять спортом чи ходьбі. 

Крім того, у пацієнтів іноді виявляють ранкову скутість, яка може становити близько 30 хвилин. Вона пов’язана із розростанням остеофітів. На перших етапах розвитку хвороби вже за годину людина може вільно рухатися, а на пізніх функціональність хребців обмежена протягом усього дня.

  • Хронічні рецидивуючі ниючі болі в ураженій зоні хребта
  • Розповсюдження болю в ближні регіони
  • Біль найчастіше посилюється після тривалого знаходження в статичній позі, або в момент початку руху
  • Обмеження руху в ураженій ділянці хребта
  • ранкова скутість хребта, яка може становити близько 30 хвилин

Біль при спондиолартрозі, як правило, не віддає в руку, ногу або потиличну ділянку, але на останній стадії розвитку хвороби стає постійним.

Додаткова клінічна ознака спондилоартрозу – відчуття дискомфорту, яке виникає при тривалому знаходженні у певній позі.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС:

Лікування спондилоартрозу зазвичай консервативне та комплексне. Воно може включати процедуру витягування хребта, фізіотерапевтичні процедури, лікувально-фізкультурний комплекс.

Лікування спрямоване на зменшення та ліквідацію больового синдрому, оптимізацію навантаження на хребет та запобігання прогресу хвороби.

Якщо консервативні методи лікування не допомагають, лікар направляє пацієнта на хірургічне лікування — операцію.

В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Вони включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування, по можливості (залежить від індивідуального стану пацієнта). 

Ми використовуємо комплексний підхід в лікуванні спондилоартрозу, командну роботу різних фахівців в індивідуальному випадку. Сучасне європейське обладнання та різні методи лікування – от що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.

Основні методи лікування спондилоартрозу в нашому центрі: 

Зворотній зв'язок

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Радикуліт

    РАДИКУЛІТ – це патологія периферичного відділу нервової системи, у якому ущемляються ділянки нервових волокон, які відходять від спинного мозку (нервові коріння).

    12.07.2022

    Міофасціальний синдром

    МІОФАСЦІАЛЬНИЙ БОЛЬОВИЙ СИНДРОМ (МФС) або ФІБРОМІАЛГІЯ – це синдром, для якого характерні рефлекторні болі у м’язах або фасціях (сполучна тканина, що покриває м’язи). При цьому м’язи спазмуються та утворюється болючий м’язовий тяж – тригерна точка. Міофасціальний синдром у 8 разів частіше виникає у жінок.

    12.07.2022

    Остеохондроз хребта

    ОСТЕОХОНДРОЗ ХРЕБТА – патологічний незворотний процес, який розвивається в хребті і супроводжується деструктивними та дегенеративними порушеннями дисків і хребців. Небезпека захворювання полягає в його скритності. Тому люди звертаються в клініку, тільки коли їх починають турбувати скутість та біль.

    12.07.2022

    Стеноз хребтового каналу

    СТЕНОЗ ХРЕБТОВОГО КАНАЛУ – хронічний патологічний стан, який полягає у звуженні простору всередині хребта та здавленні анатомічних структур, головним чином, спинного мозку та нервових корінців.

    Більшість випадків стенозу хребетного каналу пов’язані з дегенеративними змінами у хребті: патологія міжхребцевих дисків, суглобів, збільшення розмірів зв’язок, кісткові розростання.

    12.07.2022

    Деформації хребта

    Деформації хребта: кіфоз, лордоз (сагітальна площина) та сколіоз (фронтальна площина) – це викривлення хребта, для яких характерні стійкі анатомічні зміни хребта та грудної клітки.

    Найбільш поширеним і важко протікаючим прийнято вважати сколіоз. Виникнення та прогресування захворювання відбувається при сукупній дії трьох складових: первинно-патологічного фактора, обмінно-гормональних порушень, статико-динамічних порушень.

    12.07.2022

    Грижі, протрузії міжхребцевого диску

    Грижа міжхребцевого диску – випинання або випадання фрагментів міжхребцевого диску у хребетний канал.
    Протрузія – це випинання стінки міжхребцевого диска без розриву фіброзного кільця самого диска. Протрузія є початковою стадією грижі міжхребцевого диска і може протікати без симптомів до моменту компресії нервового корінця.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ