ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ
Радикуліт – це вторинна патологія, що розвивається внаслідок здавлення нервового корінця. Сприяє цьому зміна морфології хребетного стовпа внаслідок травм, дегенеративного процесу тощо.
Найбільш типові симптоми радикуліту – це болючі відчуття по ходу нервових стовбурів, чутливі розлади, іноді моторні порушення. Як правило, перші ознаки захворювання з’являються гостро після дії фактора-агресора (невдалого повороту тулубом, травми тощо). Однак у більшості випадків патологія переходить у хронічний процес, для якого характерні безсимптомні періоди та період загострення з яскравими проявами, що порушують звичний спосіб життя.
ПРИЧИНИ:
Найчастіша причина радикуліту – остеохондроз, при якому міжхребцеві диски втрачають свою еластичність і починають під вагою своєї ваги здавлювати нервові коріння.
Привертають до формування остеохондрозу такі стани:
- травматичні ушкодження хребетного стовпа у спортсменів при падінні, ударі;
- викривлення постави внаслідок неправильного сидіння за столом;
- гіподинамія;
- надмірні фізичні навантаження;
- надлишкова маса тіла;
- ендокринні порушення;
- метаболічні порушення;
- порушене всмоктування поживних речовин у кишечнику.
СИМПТОМИ:
З прогресуванням патологічного процесу змінюється клінічна картина – з’являються типові симптоми:
- біль у ураженому відділі хребта, характер болю стріляючий чи ниючий, біль посилюється під час руху, иррадиирует в кінцівку із боку поразки;
- скутість хребетних м’язів, які болючі при пальпації;
- оніміння ніг і почуття повзання мурашок;
- обмеження рухів;
- швидка втомлюваність та зниження працездатності.
Найбільш поширений попереково-крижовий радикуліт, у зв’язку з тим, що саме цей відділ хребта зазнає найбільшого навантаження. При цій формі захворювання болі локалізуються в області крижів, попереків та сідниць. Біль віддає в нижню кінцівку, стає сильнішим при піднятті ноги.
Шийний радикуліт проявляється болем в області потилиці та шиї. Посилюється при поворотах голови, кашлі та чханні. З’являється захисна поза, коли людина змушена нахиляти голову назад, тим самим зменшуючи спазм хребетних м’язів. Нерідко шийному радикулиту супроводжують симптоми ішемії головного мозку. Тому пацієнта можуть турбувати запаморочення, головний біль та шум у вухах.
ЛІКУВАННЯ В АКСІС:
Лікування радикуліту в першу чергу спрямоване на усунення больового синдрому. З цією метою лікарі призначають нестероїдні протизапальні засоби. Дані препарати мають певні протипоказання, тому тільки фахівець зможе підібрати безпечний та ефективний засіб. У важких випадках показані сильніші протизапальні медикаменти – аналоги гормонів кори надниркових залоз. Неврологи можуть проводити блокади з місцевими анестетиками.
Після стихання больового синдрому показані фізіотерапевтичні процедури, які покращують трофіку нервового корінця. Лікарі Центру реабілітації хребта та суглобів Аксіс підберут індивідуальну програму фізичного впливу з урахуванням особливостей клінічного випадку. Персоніфікований підхід прискорює одужання та сприяє більш тривалій ремісії.
Ми використовуємо комплексний підхід в лікуванні радикуліту,, командну роботу різних фахівців в індивідуальному випадку. Сучасне європейське обладнання та різні методи лікування – от що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.