ТАЗОВИЙ БІЛЬ
Болі в кульшовому суглобі – це один з найбільш поширених симптомів, з якими пацієнти звертаються за допомогою фахівців.
Основна проблема полягає в тому, що дуже багато патологічних станів, що мають різну етіологію та патогенез, знаходять вираз саме у хворобливих та дискомфортних відчуттях у зазначеній області. Болі можуть виникати як у м’язах, так і через тертя суглобових поверхонь.
Біль у кульшовому суглобі може значно погіршити якість життя людини. Тазостегновий суглоб – найбільший у нашому організмі. З його допомогою з’єднується головка стегнової кістки з вертлюжною западиною тазової кістки.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ:
Біль у кульшовому суглобі може бути спровокований різними факторами та патологіями. Перерахуємо основні з них:
Бурсит (запалення суглобової сумки). Може бути хронічним або гострим. Характеризується сильним болем у ураженому суглобі, яка не відступає навіть у положенні лежачи.
Коксартроз. Спровокований порушенням обмінних процесів у хрящах, що провокує їхнє відмирання. При даній патології больовий синдром відчувається у області стегнового суглоба, а й у попереку.
Артрит. Це запальний процес, що виникає через збій у процесі роботи імунної системи. Він характерна набряклість ураженої області, підвищення температури, проблема з рухової функцією.
Тендиніт – захворювання сухожиль, що провокує біль при русі, а також суглобове “клацання”, зміна ходи.
Перелічені вище захворювання – далеко не єдині причини болю в області кульшового суглоба. Больовий синдром можуть провокувати травми, доброякісні або злоякісні новоутворення. Не варто виключати інфекції – асептичний некроз головки стегнової кістки, гнійний чи туберкульозний артрит.
СИМПТОМИ:
При захворюваннях хребта, крім болю, також можуть з’являтися:
- Зменшення рухливості шиї;
- Хрускіт в шиї при поворотах голови (без інших симптомів хрускіт не є ознакою патології);
- Болі у плечах;
- Головний біль;
- Часті запаморочення;
- Зниження гостроти зору та слуху;
- Підвищена стомлюваність.
Головний біль, запаморочення та інші неврологічні симптоми при захворюваннях хребта є вторинними. Вони з’являються при гіпоксії головного мозку, що виникає через стискання кровоносних судин. Це може відбуватися при протрузіях, грижах міжхребцевих дисків та викривленнях хребта.
Також дані патології можуть провокувати поширення болю на інші ділянки тіла, наприклад, на плечі. Іррадіація болю відбувається через затискання нервів.
РЕКОМЕНДАЦІЇ СПЕЦІАЛІСТІВ
Збільшуйте фізичну активність.
Займайтеся спортом. Перед заняттям обов’язково робіть розминку, яка включає нахили та повороти шиї.
Вибирайте правильну позу для роботи/водіння. Розрахуйте правильну висоту випорожнення на робочому місці. Купуйте ортопедичний стілець, при якому хребет зберігатиме анатомічну будову під час сидіння, а ноги — впевнено стояти на підлозі або на підставці.
Слідкуйте за вагою. Надмірна вага – одна з найчастіших причин хвороб шиї.
Будьте обережними з важкістю. Не піднімайте тяжкості з нахилу, краще сядьте з рівною спиною. Поступово розподіляйте навантаження на руки, носіть рюкзак, а не сумки на одне плече.
Виключіть стреси.
ЛІКУВАННЯ В АКСІС:
В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування.
Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні болю в шиї, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.
Основні напрямки лікування захворювань шиї в Аксіс є: