БІЛЬ В ШИЇ
Шия є важливою структурною складовою людського організму, незважаючи на її крихкість та вразливість. Власне лише шийний відділ містить 7 рухомих хребців. Тиск, що йде від голови, і висока рухливість хребців є основними причинами сильного болю в районі шиї та спини.
Небезпечні не самі захворювання, а відсутність лікування. Через шию проходять кровоносні судини, які живлять головний мозок, та важливі для діяльності спинномозкові нерви. При розвитку патологій шийного відділу хребта будь-якої миті може статися здавлювання судин чи нервів.
Порушення кровообігу головного мозку призводить до розвитку артеріальної гіпертензії, хвороб зорової, слухової та дихальної систем. При запущеному захворюванні, якщо стиснулася хребетна артерія, розвивається ішемія головного та спинного мозку, гостре порушення кровообігу в головному або спинному мозку (інсульт).
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ:
Найчастіше біль у шиї виникає через м’язовий спазм і подальше запалення. Спазми виникають після переохолодження, отримання травми, сидіння та сну у незручній позі, стресів.
Також біль у шиї з’являється при хворобах шийного відділу хребта, що розвиваються:
- Грижі, протрузії міжхребцевого диску
- Деформації хребта
- Стеноз хребтового каналу
- Остеохондроз хребта
- Спондилолістез, спондилоартроз
- Пухлини та запалення нервової тканини
- Запалення нервових корінців
Крім патологій хребта причиною болю в шиї стають абсцеси лімфовузлів, запалення скелетних м’язів, сухожилля плечового суглоба, позасуглобових м’яких тканин, м’яких оболонок головного мозку, розвиток доброякісних та злоякісних пухлин.
Пухлини, через які болить шия, розвиваються у шийному відділі хребта, головному мозку, щитовидній залозі або лімфовузлах.
Чинники, що сприяють виникненню болів у шиї
- Незручне положення голови, вимушене при роботі за комп’ютером або керуванні автомобілем.
- Надмірне навантаження. Великі навантаження призводять до постійних мікротравм та запалення. Страждають від них переважно спортсмени, будівельники та вантажники.
- Недостатня фізична активність. У шиї уповільнюється кровообіг, через що тканини отримують менше поживних речовин та кисню, виникає набряк. Це стосується переважно людей з сидячою роботою або тих, хто любить провести неробочий час за телевізором або комп’ютером.
- Переохолодження, що веде до м’язового спазму.
СИМПТОМИ:
При захворюваннях хребта, крім болю, також можуть з’являтися:
- Зменшення рухливості шиї;
- Хрускіт в шиї при поворотах голови (без інших симптомів хрускіт не є ознакою патології);
- Болі у плечах;
- Головний біль;
- Часті запаморочення;
- Зниження гостроти зору та слуху;
- Підвищена стомлюваність.
Головний біль, запаморочення та інші неврологічні симптоми при захворюваннях хребта є вторинними. Вони з’являються при гіпоксії головного мозку, що виникає через затискання кровоносних судин. Це може відбуватися при протрузіях, грижах міжхребцевих дисків та викривленнях хребта.
Також дані патології можуть провокувати поширення болю на інші ділянки тіла, наприклад, на плечі. Іррадіація болю відбувається через затискання нервів.
РЕКОМЕНДАЦІЇ СПЕЦІАЛІСТІВ
Збільшуйте фізичну активність.
Займайтеся спортом. Перед заняттям обов’язково робіть розминку, яка включає нахили та повороти шиї.
Обирайте правильну позу для роботи/водіння. Розрахуйте правильну висоту випорожнення на робочому місці. Купуйте ортопедичний стілець, при якому хребет зберігатиме анатомічну будову під час сидіння, а ноги — впевнено стояти на підлозі або на підставці.
Слідкуйте за вагою. Надмірна вага – одна з найчастіших причин хвороб шиї.
Будьте обережними з важкістю. Не піднімайте тяжкості з нахилу, краще сядьте з рівною спиною. Поступово розподіляйте навантаження на руки, носіть рюкзак, а не сумки на одне плече.
Виключіть стреси.
ЛІКУВАННЯ В АКСІС:
В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування.
Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні болю в шиї, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.
Основні напрямки лікування захворювань шиї в Аксіс є: